Hakkımızda

Selam;

Bizim hobi bahçesi yolculuğumuz yaklaşık on sene önce başladı. Eşimle tesadüfen yolumuz bir köye düştü. (Şimdi hepsi mahalle oldu) O anda kocaman ağaçlara, mütevazı bahçeli evlere ve dinginliğe vurulduk. Şehrin o dayanılmaz kargaşası, gürültüsü, sisi, gri rengi adeta beton surlarla çevrili hapis hayatı yaşatan ışıksız, güneşsiz görüntüsü birden aydınlanmıştı. Nefes alınabilen, yaşadığını hissettiren böyle bir yaşam biçimi de olduğunu keşfettik.
– O zaman karar verdik kendi yalancı cennetimizi yaratmaya. Bir dönüm bahçe aldık bütçemize uygun bahçe dediysem tarla dikeni bol, adam boyu otlar, kıraç…
– Böyle başladı bizim hobi bahçesi sevdamız doğa ile tanışıklığımız.
– 10 yıl bitti; sebzeler yetiştirdik yetiştiremedik vazgeçtik yeniden başladık. Hayal kırıklıkları, umutlar, sevinçler, ağaçlarımız büyüdü, meyvelerini yedik yiyemedik ama umudumuzu heyecanımızı hiç yitirmedik.
– Hani derler ya “çiftçinin karnını yarmışlar kırk tane gelecek sene çıkmış” ne kadar doğru olduğunu yaşayarak öğrendik.
– Bunların hepsini zaman zaman paylaşacağız. Umarım tecrübelerimiz yol gösterir size yardımcı olur.
– Hobimiz bahçemiz oldu. Küçük, huzur dolu, yemyeşil bahçemiz. Sadece bahçemiz değil tabii ki; komşuluğu öğreten can dostlarımız, serçelerimiz, sokak köpeklerimiz, güneşimiz, yağmurumuz, rüzgarımız, arılarımız, böceklerimiz…
– “Önemli olan varılacak yer değil yolculuğun kendisidir” demiş düşünür. Yol arkadaşlarımıza selam olsun. Sonsuz Teşekkürler.
– Bahçeciler bilir can suyunun anlamını. Can suyumuz oldu bahçemiz ilerleyen yaşımızda.
– Hepinizin hayata, yaşamaya yeniden başlatan can suyunuzun olması dileğiyle…