Hobi Bahçesi Hırsızlık

Hobi Bahçesi Hırsızlık

Hobi Bahçesi Hırsızlık

Hobi bahçelerinin en büyük sorunlarından biri de özellikle ilk yapılan ve maddi olarak ucuz sayılabilecek yerlerderdeki hobi bahçelerinin hırsızların açık hedefi haline gelmesi. Sık sık çeşitli kaynaklardan duyarız, yada bire bir yaşayıp görürüz. Hobi bahçesinden çalınan eşyalar oldu. Evinden “motorlu testere ve kazma” gibi tarım aleti hırsızlığı gerçekleşti. Hırsız girdi, eşyaları çalındı vb. Eşine zor rastlanır olaylar da yaşanır. Hobi bahçesinde bulunan ahşap ev vinç yardımı ile çalındı gibi.

Hobi Bahçesi Hırsızlık
Hobi Bahçesi Hırsızlık

Bizde iki kez karşılaştık. İlk seferinde hobi bahçemizde bir ev bile yok iken diğer yazımızda PAYLAŞMIŞTIK yağmurdan ve rüzgardan korunmak için kurduğumuz çadır vardı. Hırsız yada hırsızlar Bahçe telini arka taraftan kesip çadırın içini kontrol edip ön taraftaki Bahçe telini de keserek çıkmışlardı.

İkinci olayımızda da bahçemizin yan tellerini keserek evin de yan camını söküp girerek zarar vermişlerdi. Allah’tan bahçede bir şeyimizin olmaması onu kaybetmemizin önüne geçmiş oldu.

Hobi Bahçesi Hırsızlık
Hobi Bahçesi Hırsızlık

Neden Hobi Bahçesi Hırsızların Hedefinde

Bildiğiniz gibi hızla yayılan ve gelişen hobi bahçelerinin bugün karşı karşıya olduğu sorunlardan biridir. Malum hobi bahçeleri genelde şehir merkezlerinin dışında.

Bu bahçelerin elektriği, suyu, yolu olmaması nedeniyle sürekli yaşam alanı olarak kullanılamıyor. Hal böyle olunca bekçisi bile olmayan hobi bahçeleri var. Kimi hobi bahçelerin elektriğinin olmaması güvenlik kamerası taktırmasına engel oluyor. Bu durum hobi bahçelerinde ciddi güvenlik açığı olmasına neden oluyor.

Alınacak önlemler

Hobi Bahçelerinde bu tür olayları önlemenin yollarından biri de organik bahçelere elektrik verildiği taktirde bahçe sahibi kendi güvenliğini sağlayabilir.
Güvenlik güçleri zaman zaman bu yerleri kontrol edebilir.
İmkanlar dahilinde bir güvenlik için personel bulundurulabilir.
Mecbur kalınmadıkça çapa, tırpan, motor vb. aletler buralarda bırakılmamalıdır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.